HORMONÁLNÍ JÓGA PRO MUŽE

PODLE DINAH RODRIGUES

Hormonální jógová terapie pro muže podle Dinah Rodrigues je jógová terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém muže. 

KOLIK CVIKŮ SESTAVA OBSAHUJE?

CELKEM 16 CVIKŮ

KOLIK ČASU MI ZABERE CVIČENÍ SESTAVY?

POUHÝCH 25 MINUT

JAK ČASTO MUSÍM SESTAVU CVIČIT, ABYCH ZAZNAMENAL ÚČINKY?

IDEÁLNĚ KAŽDÝ DEN. MINIMÁLNĚ 3-4x TÝDNĚ.

JAK SE SESTAVU NAUČÍM?

NA VÝUKOVÉM KURZU S CERTIFIKOVANÝM LEKTOREM

BĚHEM JEDNOHO KURZU SE NAUČÍTE CELOU SESTAVU HJ, KTEROU PAK MŮŽETE CVIČIT DOMA.

HORMONÁLNÍ JÓGA PRO MUŽE POMÁHÁ PŘI NÁSLEDUJÍCÍCH PROBLÉMECH

Syndrom vyhoření

Pocit fyzikého a psychického vyčerpání

Únavový syndrom

Nespavost

Problémy s prostatou (vhodné také jako prevence)

Problémy spojené s andropauzou (snižování hladiny hormonu testosteronu)

Problémy s erekcí

Nízké libido

Neplodnost

Špatné výsledky spermiogramu

Únik moči

Snížená funkce štítné žlázy

Problémy s trávením

Nadváha

Stres

HJ celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.


Reference

PŘEDČASNÁ EJAKULACE

"Pracuji jako zubař, jsem zdravý, ale trpím hormonálním problémem: předčasnou ejakulací. Doslechl jsem se, že hormonální jóga dokáže vyřešit mnoho problémů, které se objevují s postupujícím věkem. Když jsem se dozvěděl, že se v mém městě bude konat kurz hormonální jógy pro muže, byl jsem nadšený. Ve snaze najít řešení svého problému jsem se na něj ihned přihlásil. Mým problémem byla předčasná ejakulace, která narušovala můj sexuální život s manželkou. V sobotu jsme při výcviku 1. úrovně cvičili 6 hodin hormonální jógu a všechna cvičení opakovali 3krát, abychom se je co nejlépe naučili. Na konci dne jsem nebyl unavený a cítil jsem se plný energie. Dnes je neděle a musím vám říci, že se stalo něco úžasného: Cítím se dobře a má ejakulace už není předčasná, ale normální. Děkuji vám, F.H." 

Závěr: Předčasná ejakulace je způsobena nízkou hladinou testosteronu. Po třech sériích cvičení hormonální jógové terapie se hladina testosteronu zmíněného muže již dostatečně zvýšila a došlo k napravení předčasné ejakulace. 

Zdroj: kniha "Hormonální jógová terapie pro muže": Dinah Rodrigues

F. H. (49 let, ženatý)

PROBLÉM S DOSAŽENÍM ORGASMU

"Je mi 51 let, cvičím hathajógu od roku 2009 a hormonální jógu pro muže jsem začal cvičit na konci roku 2015. Až do listopadu jsem cvičil průměrně 5krát až 6krát týdně. Poté jsem přestal cvičit a znovu jsem začal na konci února. Když jsem pravidelně cvičil hormonální jógu, má přítelkyně u mě pozorovala větší emoční stabilitu a vyrovnanost. V našem sexuálním životě měla pocit, že jsem zažíval menší "tlak", abych dosáhl orgasmu. Abych to vysvětlil, musím uvést, že netrpím problémy s erekcí ani předčasnou ejakulací. Všimla si take, že s emi zvětšila varlata. Poznamenala rovněž, že má dojem, že mám méně šedivé vlasy a menší pleš. Osobně jsem si stejně jako má přítelkyně všiml, že jsem při sexu uvolněnější než před tím. Cítil jsem se zejména bezpečněji, jistější a trpím menším tlakem, abych obstál jako muž. Zvýšilo se mi sebevědomí a současně jsem přestal mít problém s dosažením orgasmu. Náš sexuální život začal být radostnější a plný lásky. Všiml jsem si také, že zaujímám vzpřímenější tělesný postoj a celkově se cítím fyzicky lépe. Jsem přesvědčen, že je to výsledek cvičení hormonální jógy. Díky tomuto cvičení jsem se také naučil respektovat své potřeby a limity, lépe spím a pomocí antistresorvých technik jsem se zbavil problémů s překyselováním žaludku. Můj každodenní život je lepší a cítím se připravený zvládnout vše, co je třeba. 

Závěr: Mohu pouze dodat, že cvičení hormonální jógy je velký dar, který obohatil život nejen mně, ale i mé přítelkyni."

Zdroj: Dinah Rodrigues: "Hormonální jógová terapie pro muže"

S. U. (51 let)

"Hned během prvního týdne každodenního cvičení jsem zaznamenal výrazné zlepšení svého fyzického i duševního stavu. Zlepšil se mi spánek a zostřily se mi smysly - zejména chuť a čich. Prohloubil se mi také hlas. Zpozoroval jsem rovněž zlepšenou schopnost soustředění na své každodenní úkoly. Zbavil jsem se také tendinitidy v zápěstí. Zmírnila se rovněž únava, kterou jsem trpíval na konci stresujícího pracovního dne, neboť díky cvičení jsem klidnější, aktivnější a vitálnější. Ráno po cvičení zcela vymizely pocity lenosti, a když jsem si jednoho dne měřil krevní tlak, zjistil jsem, že ačkoli jsem před tím míval dobré hodnoty 135/90, nyní jsem měl 125 na 85. Snížila se mi rovněž hladina cholesterolu a triglyceridů v důsledku zvýšené aktivity metabolismu, jak bylo zjištěno při vyšetření krve. Nepochybně se mi zvýšilo i libido a jako padesátník mám celkově pocit, že žiji jako třicátník. Během počátečního období cvičení jsem neužíval žádné léky, vitamíny, ani povzbuzující prostředky, což potvrzuje účinnost pravidelného cvičení Hormonální jógy, kterou vytvořila jógová terapeutka Dinah Rodrigues.

Závěr: Všechny symptomy uvedeného muže byly způsobeny sníženou hladinou testosteronu a byly normální u mužů v jeho věku, kteří vedou stresující život. Díky cvičení Hormonální jógy se opětovně aktivovaly jeho žlázy, zvýšila se mu hladina testosteronu a vymizely jeho symptomy. Aktivoval se mu i metabolismus a zlepšilo se jeho celkové zdraví.

Zdroj: Dinah Rodrigues: "Hormonální jógová terapie pro muže"

J. D. (50 let, ekonom)

JEDNODENNÍ KURZ V DIVIŠOVĚ - 21.10.2023 

ON-LINE KURZ - OD 6.11.2023