HORMONÁLNÍ JÓGA PRO ŽENY

PODLE DINAH RODRIGUES

Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues je jógová terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém žen. Výsledky jsou podložené vědeckou studií.

KOLIK CVIKŮ SESTAVA OBSAHUJE?

CELKEM 21 CVIKŮ

KOLIK ČASU MI ZABERE CVIČENÍ SESTAVY?

POUHÝCH 35 MINUT

JAK ČASTO MUSÍM SESTAVU CVIČIT, ABYCH ZAZNAMENALA JEJÍ ÚČINKY?

IDEÁLNĚ KAŽDÝ DEN. MINIMÁLNĚ 3-4x TÝDNĚ.

JAK SE SESTAVU NAUČÍM?

NA VÝUKOVÉM KURZU S CERTIFIKOVANOU LEKTORKOU

BĚHEM JEDNOHO KURZU SE NAUČÍTE CELOU SESTAVU HJ, KTEROU PAK MŮŽETE CVIČIT DOMA NEBO MŮŽETE VSTOUPIT DO KLUBU ABSOLVENTEK HORMONÁLNÍ JÓGY A CVIČIT KAŽDÝ DEN ON-LINE SPOLEČNĚ S OSTATNÍMI ŽENAMI.

PRO KOHO JE SESTAVA HORMONÁLNÍ JÓGY VHODNÁ?

PRO VŠECHNY ŽENY JAKÉHOKOLIV VĚKU, POKUD ŘEŠÍ PROBLÉMY S HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHOU. OD 35 LET PREVENTIVNĚ. 

KURZY JSOU VHODNÉ I PRO ŽENY ZCELA NEPOLÍBENÉ JÓGOU. VĚTŠINA ŽEN, KTERÉ KURZY NAVŠTĚVUJÍ, NIKDY PŘED TÍM JÓGU NECVIČILA.

HORMONÁLNÍ JÓGA PRO ŽENY POMÁHÁ PŘI NÁSLEDUJÍCÍCH PROBLÉMECH

Menopauza

Předčasná menopauza

PMS (Premenstruační syndrom)

Polycystické vaječníky (symptomy- nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze, neplodnost)
Ztráta menstruace a ovulace

Neplodnost (způsobená hormonální nerovnováhou nebo špatným prokrvením pánevní oblasti. 

Srůsty na vejcovodech, které jsou způsobeny svalovou křečí, můžou být pomocí HJT také odstraněny)

Deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti (způsobené nízkou hladinou hormonů)

Nízké libido

Inkontinence

Osteoporóza

Syndrom karpálního tunelu

Snížená funkce štítné žlázy

Nespavost

Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné

A dalších potížích způsobených hormonální nerovnováhou.

AUTORKA HORMONÁLNÍ JÓGY 

DINAH RODRIGUES (96 let)


DINAH RODRIGUES
DINAH RODRIGUES

Dinah Rodrigues pochází z Brazílie. Józe se věnuje více než 60 let. Vystudovala psychologii, ale hlavně je celosvětově známou a uznávanou jógovou lektorkou a terapeutkou.

Sestavu HJT vytvářela přibližně 20 let, vše konzultovala s uznávanými jógovými učiteli, ale také lékaři a fyzioterapeuty.

Dinah Rodrigues je zastáncem propojení klasické a alternativní medicíny a zkušené lékaře klasické medicíny velice uznává. A díky tomu proběhla v Brazílii VĚDECKÁ ANALÝZA. Do které byly vybrány ženy, které měly zdravotní problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Před tím, než ženy začaly cvičit sestavu HJT, jim lékaři odebraly vzorky krve kvůli hormonálnímu profilu a vyplňovaly dotazníky, ve kterých uvedly diagnózu včetně intenzity symptomů. Výsledky této analýzy byly velice dobré. U 100% účastnic analýzy došlo po 3-4 měsících pravidelného cvičení sestavy HJT k vymizení všech příznaků bez užívání léků. Hladina ženských hormonů vzrostla o 154%. Procenta vypovídají o průměrném výsledku, tedy jsou i ženy, které měly ženské hormony vyšší, než je optimum, u těch se hladina snížila a naopak. Sestava HARMONIZUJE HORMONÁLNÍ SYSTÉM! Vede ženy k optimálnímu zdraví, tedy i optimálním hladinám hormonů.

Sestava HJT je účinná jako celek, nemělo by se měnit pořadí cviků, ani by se neměly jednotlivé cviky provádět samostatně. Sestava působí na všech úrovních: fyzické, emoční, mentální a duchovní. Součástí sestavy je harmonizace energie a čaker, která má psychosomatické účinky, pomáhá tedy odstraňovat fyzické problémy, které vznikly na úrovni psychiky.


Výuka sestavy probíhá formou víkendových seminářů, kde se ženy naučí celou sestavu HJT najednou nebo formou měsíčních kurzů, kde se učí sestavu postupně. A nově také ON-LINE formou. Vždy je nutné najít si lektorku, která absolvovala kurz pro lektory přímo u Dinah Rodrigues, která je JEDINOU školitelkou lektorů Hormonální jógové terapie pro ženy na světě.

21 DNÍ S HORMONÁLNÍ JÓGOU 

PRO ŽENY