HORMONÁLNÍ JÓGA PRO ŽENY PODLE DINAH RODRIGUES

Adéla Bavlšíková - Hormonální jóga pro ženy

Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues je jógová terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém.

Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

Autorkou této terapeutické metody je Dinah Rodrigues(94let). 

Dinah pochází z Brazílie. Józe se věnuje více než 60 let. Vystudovala psychologii, ale hlavně je celosvětově známou a uznávanou jógovou lektorkou a terapeutkou. Sestavu HJT vytvářela přibližně 20 let, vše konzultovala s uznávanými jógovými učiteli, ale také lékaři a fyzioterapeuty. Je zastáncem propojení klasické a alternativní medicíny a zkušené lékaře klasické medicíny velice uznává. A díky tomu proběhla v Brazílii VĚDECKÁ ANALÝZA. Do které byly vybrány ženy, které měly zdravotní problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Před tím, než ženy začaly cvičit sestavu HJT, jim lékaři odebraly vzorky krve kvůli hormonálnímu profilu a vyplňovaly dotazníky, ve kterých uvedly diagnózu včetně intenzity symptomů. Výsledky této analýzy byly velice dobré. U 100% účastnic analýzy došlo po 3-4 měsících pravidelného cvičení sestavy HJT k vymizení všech příznaků bez užívání léků. Hladina ženských hormonů vzrostla o 154%. Procenta vypovídají o průměrném výsledku, tedy jsou i ženy, které měly ženské hormony vyšší, než je optimum, u těch se hladina snížila a naopak. Sestava HARMONIZUJE HORMONÁLNÍ SYSTÉM! Vede ženy k optimálnímu zdraví, tedy i optimálním hladinám hormonů.

Sestava HJT je účinná jako celek, nemělo by se měnit pořadí cviků, ani by se neměly jednotlivé cviky provádět samostatně. Sestava působí na všech úrovních: fyzické, emoční, mentální a duchovní. Součástí sestavy je harmonizace energie a čaker, která má psychosomatické účinky, pomáhá tedy odstraňovat fyzické problémy, které vznikly na úrovni psychiky.

Výuka sestavy probíhá formou víkendových seminářů, kde se ženy naučí celou sestavu HJT najednou nebo formou měsíčních kurzů, kde se učí sestavu postupně. A nově ON-LINE. Vždy je nutné najít si lektorku, která absolvovala pro lektory přímo u Dinah Rodrigues, která je JEDINOU školitelkou lektorů Hormonální jógové terapie pro ženy na světě.

V červnu 2019 navštívila Dinah Rodrigues Prahu a už počtvrté v Centru hormonální jógy školila nové lektory Hormonální jógové terapie pro ženy, muže a pro diabetiky.

HJ pomáhá při následujících problémech:

 • Menopauza, Předčasná menopauza

 • Cysty na vaječnících

 • PMS (Premenstruační syndrom)

 • Polycystické vaječníky (symptomy- nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze, neplodnost)

 • Ztráta menstruace a ovulace

 • Neplodnost (způsobená hormonální nerovnováhou nebo špatným prokrvením pánevní oblasti. Srůsty na vejcovodech, které jsou způsobeny svalovou křečí, můžou být pomocí HJT také odstraněny) 

 • Deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti(způsobené nízkou hladinou hormonů)

 • Nízké libido

 • Inkontinence

 • Osteoporóza

 • Syndrom karpálního tunelu

 • Nedostatečná činnost štítné žlázy

 • Nespavost 

 • Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné 

 A dalších potížích způsobených hormonální nerovnováhou.

HJ celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.

BĚHEM JEDNOHO SEMINÁŘE NEBO KURZU SE NAUČÍTE CELOU SESTAVU HJ, KTEROU PAK MŮŽETE  CVIČIT DOMA 

CVIKY SESTAVY JSOU VELMI JEDNODUCHÉ A MŮŽOU JE CVIČIT TAKÉ ŽENY, KTERÉ NEMAJÍ ŽÁDNÉ  ZKUŠENOSTI S JÓGOU.

 

NOVINKA! ON-LINE KURZY PRO VŠECHNY

--- AKTUÁLNÍ TERMÍNY ON-LINE KURZŮ ZDE ---

21 DNÍ S HORMONÁLNÍ JÓGOU PRO ŽENY

 
 

ON-LINE Hormonální jóga pro ženy

VÍKENDOVÉ SEMINÁŘE

MĚSÍČNÍ KURZY

ONLINE KURZY

OPAKOVACÍ LEKCE