HORMONÁLNÍ JÓGA 

PODLE DINAH RODRIGUES

Hormonální jóga podle Dinah Rodrigues je jógová terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém. Dinah Rodrigues vytvořila 3 terapeutické cvičební sestavy. Výsledky jsou podložené vědeckou studií.

DINAH RODRIGUES
DINAH RODRIGUES

AUTORKA HORMONÁLNÍ JÓGY

DINAH RODRIGUES (96 let)


Dinah Rodrigues pochází z Brazílie. Józe se věnuje více než 60 let. Vystudovala psychologii, ale hlavně je celosvětově známou a uznávanou jógovou lektorkou a terapeutkou.

Sestavy Hormonální jógy vytvářela přibližně 20 let, vše konzultovala s uznávanými jógovými učiteli, lékaři a fyzioterapeuty.

Dinah Rodrigues je zastáncem propojení klasické a alternativní medicíny a zkušené lékaře klasické medicíny velice uznává.

Sestavy jsou účinné jako celek, nemělo by se měnit pořadí cviků, ani by se neměly jednotlivé cviky provádět samostatně. Sestava působí na všech úrovních: fyzické, emoční, mentální a duchovní. Součástí sestavy je harmonizace energie a čaker, která má psychosomatické účinky, pomáhá tedy odstraňovat fyzické problémy, které vznikly na úrovni psychiky.

Vždy je nutné najít si lektorku/lektora, který absolvovala kurz pro lektory přímo s Dinah Rodrigues, která je JEDINOU školitelkou lektorů Hormonální jógové terapie na světě.

HORMONÁLNÍ JÓGA PRO ŽENY

Menopauza, předčasná menopauza, cysty na vaječnících, PMS, polycystické vaječníky, ztráta menstruace a ovulace, neplodnost, deprese, emocionální nestabilita, snížená paměť, nízké libido, inkontinence, osteoporóza, syndrom karpálního tunelu, snížená funkce štítné žlázy, nespavost, nadměrné vypadávání vlasů, lámavé nehty, akné, a další.

HORMONÁLNÍ JÓGA PRO MUŽE

Andropauza, nízká hladina testosteronu, problémy s prostatou, nespavost, syndrom vyhoření, únavový syndrom, nízké libido, neplodnost, špatné výsledky spermiogramu, problémy s erekcí, únik moči, problémy s trávením, depresivní a úzkostné stavy, špatné zvládání stresu.

HORMONÁLNÍ JÓGA PRO PODPORU SLINIVKY SLEZINY A JATER

Podpora správné funkce slinivky, sleziny, jater, nadledvin, štítné žlázy a hypofýzy. Sestava vhodná pro ženy i muže také jako prevence.Sestava je vhodná i pro lidi s diabetem typu 1 a 2.