NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

19.01.2022

ZE VŠECH STRAN SLYŠÍTE O SKVĚLÝCH ÚČINCÍCH HORMONÁLNÍ JÓGY, ALE NEJSTE SI JISTÁ, ZDA JE VHODNÁ PRÁVĚ PRO VÁS? PŘEČTĚTE SI ODPOVĚDI NA NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY! 

PRO ŽENY JAKÉHO VĚKU JE VHODNÁ HORMONÁLNÍ JÓGA?
Pro ženy jakéhokoliv věku (od 14 let až do 100 a více let), pokud řeší problémy s hormonální nerovnováhou:nepravidelnou menstruacibolestivou menstruacicysty na vaječnícíchpolycystické vaječníkyneplodnostinkontinencisníženou funkci štítné žlázynepříjemné projevy menopauzy - návaly horka, emocionální výkyvy, nespavostaknénespavostúzkostné stavydepresenízké libidonadměrné vypadávání vlasů
Od 35 let je vhodné začít cvičit preventivně

MOHOU CVIČIT HORMONÁLNÍ JÓGU I MLADÉ DÍVKY?
Ano, pokud už začaly menstruovat a mají některý z výše popsaných problémů s hormonální nerovnováhou

MŮŽU CVIČIT SESTAVU HORMONÁLNÍ JÓGY, KDYŽ MI BYLA DIAGNOSTIKOVÁNA ENDOMETRIÓZA?

Ano, pokud právě neprocházíte Hormonální substituční léčbou s cílem potlačení přirozeného menstruačního cyklu. A pokud není endometrióza pokročilá. Hormonální jóga nezpůsobuje ani nezhoršuje endometriózu.

MŮŽU CVIČIT HORMONÁLNÍ JÓGU PO PORODU?
Ano, cvičením Hormonální jógy podpoříte rychlejší regeneraci Vašeho těla, zpevníte svaly pánevního dna a hormonální hladiny se rychleji ustálí. Cvičením taky podpoříte kvalitu a tvorbu mateřského mléka.
Pokud proběhl porod přirozenou cestou, je možné začít cvičit už po šestinedělí. Po císařském řezu je doporučeno počkat se cvičením přibližně o dva měsíce déle.

MŮŽU CVIČIT HORMONÁLNÍ JÓGU S MYOMY?
Ano, pokud není myom větší než 6x6cm nebo není ošetřujícím lékařem doporučeno operativní odstranění myomu. Hormonální jóga myomy nezpůsobuje, ani nepomáhá jejich růstu.

MŮŽU CVIČIT HORMONÁLNÍ JÓGU, I KDYŽ JSEM JÓGU NIKDY NECVIČILA?
Ano, Hormonální jógu cvičí převážně ženy, které nikdy před tím jógu necvičily. Na kurzu se naučíte vše potřebné, abyste sestavu bez problémů zvládla. Pro ženy, které mají menší fyzická omezení existují adaptační cviky.